Penaja Utama Makmal Informasi

Nuffnang

Penaja Utama Makmal Informasi 2

Tuesday, August 16, 2016

LIVE STREAMING KEPUTUSAN LEE CHONG WEI - SUKU AKHIR BADMINTON OLIMPIK RIO 2016


Acara badminton di Sukan Olimpik Musim Panas 2016 yang mengambil tempat di Rio de Janeiro berlangsung pada 11 sehingga 20 Ogos di pavilion keempat Riocentro. Seramai 172 atlet mengambil bahagian dalam lima acara: perseorangan lelaki, beregu lelaki, perseorangan wanita, beregu wanita dan beregu campuran.

Sama seperti format yang digunakan pada tahun 2012, peringkat kumpulan dan peringkat kalah mati telah dikekalkan dalam acara sukan kali ini. Dalam kesemua acara beregu, Persekutuan Badminton Dunia telah menetapkan beberapa pertukaran dalam peraturan pertandingan selepas skandal atur perlawanan semasa Sukan Olimpik yang sebelumnya.

Sebanyak 8,400 bulu tangkis akan digunakan dalam pertandingan kali ini. (Wikipedia-Badminton di Sukan Olimpik Musim Panas 2016).


JADUAL & KEPUTUSAN PERLAWANAN LEE CHONG WEI


Match 11/8/2016 

Lee Chong Wei (1) [MAS] vs  Soren Opti [SUR]
21-2 & 21-3


 
Match 14/8/2016

Lee Chong Wei (1) [MAS] vs Derek Wong Zi Liang [SIN]
21-18 & 21-8 


Match Suku Akhir 

Keputusan Suku Akhir Badminton Olimpik Rio 2016 (Perseorangan Lelaki)

*Lee Chong Wei (MAS) vs Chou Tien-Chen (TPE)
21-9 & 21-15

*Lin Dan (CHN) vs Srikanth Kidambi (IND)
21-6, 11-21 & 21-18

*Chen Long (CHN) vs Son Wan Ho (KOR)
21-11, 18-21 & 21-11

*Victor Axelsen (DEN) vs Rajivp Ouseph (GB)
21-12 & 21-16




*Untuk menonton klik di sini
 

Men's singles (Perseorangan Lelaki)

QuarterfinalsSemifinalsFinals
  Lee Chong Wei (MAS)
  Chou Tien-chen (TPE)
  Lin Dan (CHN)
  Srikanth Kidambi (IND)
  Rajiv Ouseph (GBR)
  Viktor Axelsen (DEN)
Bronze Medal Match
  Son Wan-ho (KOR)
  Chen Long (CHN)

Women's singles (Perseorangan Wanita)

QuarterfinalsSemifinalsFinals
  Carolina MarĂ­n (ESP)
  Sung Ji-hyun (KOR)
  Li Xuerui (CHN)
  Porntip Buranaprasertsuk (THA)
  Nozomi Okuhara (JPN)
  Akane Yamaguchi (JPN)
   (JPN)
Bronze Medal Match
  P. V. Sindhu (IND)
  Wang Yihan (CHN)

Men's doubles (Beregu Lelaki)

QuarterfinalsSemifinalsFinals
A1  Vladimir Ivanov (RUS)
  Ivan Sozonov (RUS)
132116
D2  Chai Biao (CHN)
  Hong Wei (CHN)
211621
D2  Chai Biao (CHN)
  Hong Wei (CHN)
B1  Goh V Shem (MAS)
  Tan Wee Kiong (MAS)
B1  Goh V Shem (MAS)
  Tan Wee Kiong (MAS)
172121
A2  Lee Yong-dae (KOR)
  Yoo Yeon-seong (KOR)
211819
B2  Fu Haifeng (CHN)
  Zhang Nan (CHN)
112124
C1  Kim Gi-jung (KOR)
  Kim Sa-rang (KOR)
211822
B2  Fu Haifeng (CHN)
  Zhang Nan (CHN)
C2  Marcus Ellis (GBR)
  Chris Langridge (GBR)
Bronze Medal Match
C2  Marcus Ellis (GBR)
  Chris Langridge (GBR)
2121
D1  Hiroyuki Endo (JPN)
  Kenichi Hayakawa (JPN)
1917

Women's doubles (Beregu Wanita)

QuarterfinalsSemifinalsFinals
A1  Misaki Matsutomo (JPN)
  Ayaka Takahashi (JPN)
211821
C2  Vivian Hoo Kah Mun (MAS)
  Woon Khe Wei (MAS)
16219
A1  Misaki Matsutomo (JPN)
  Ayaka Takahashi (JPN)
B1  Jung Kyung-eun (KOR)
  Shin Seung-chan (KOR)
B1  Jung Kyung-eun (KOR)
  Shin Seung-chan (KOR)
212021
A2  Eefje Muskens (NED)
  Selena Piek (NED)
132214
D2  Tang Yuanting (CHN)
  Yu Yang (CHN)
2121
C1  Nitya Krishinda Maheswari (INA)
  Greysia Polii (INA)
1114
D2  Tang Yuanting (CHN)
  Yu Yang (CHN)
B2  Christinna Pedersen (DEN)
  Kamilla Rytter Juhl (DEN)
Bronze Medal Match
B2  Christinna Pedersen (DEN)
  Kamilla Rytter Juhl (DEN)
281821
D1  Chang Ye-na (KOR)
  Lee So-hee (KOR)
262115

Mixed doubles (Beregu Campuran)

QuarterfinalsSemifinalsFinals
A1  Zhang Nan (CHN)
  Zhao Yunlei (CHN)
2121
D2  Kenta Kazuno (JPN)
  Ayane Kurihara (JPN)
1412
A1  Zhang Nan (CHN)
  Zhao Yunlei (CHN)
1615
C1  Tontowi Ahmad (INA)
  Lilyana Natsir (INA)
2121
C1  Tontowi Ahmad (INA)
  Lilyana Natsir (INA)
2121
A2  Praveen Jordan (INA)
  Debby Susanto (INA)
1611
C1  Tontowi Ahmad (INA)
  Lilyana Natsir (INA)
C2  Chan Peng Soon (MAS)
  Goh Liu Ying (MAS)
C2  Chan Peng Soon (MAS)
  Goh Liu Ying (MAS)
2121
B1  Robert Mateusiak (POL)
  Nadiezda Zieba (POL)
1710
C2  Chan Peng Soon (MAS)
  Goh Liu Ying (MAS)
2121
B2  Xu Chen (CHN)
  Ma Jin (CHN)
1219Bronze Medal Match
B2  Xu Chen (CHN)
  Ma Jin (CHN)
2121
D1  Ko Sung-hyun (KOR)
  Kim Ha-na (KOR)
1718A1  Zhang Nan (CHN)
  Zhao Yunlei (CHN)
B2  Xu Chen (CHN)
  Ma Jin (CHN)

*Jadual dan keputusan akan dikemaskini dari masa ke masa.

No comments:

Post a Comment